#45

Jan Zrzavý
(1890 – 1977)

Dvě bárky u pobřeží

ZRZAVÝ Jan (1890 - 1977)
ZRZAVÝ Jan (1890 - 1977)
ZRZAVÝ Jan (1890 - 1977)
ZRZAVÝ Jan (1890 - 1977)
ZRZAVÝ Jan (1890 - 1977)
ZRZAVÝ Jan (1890 - 1977)
#45

Jan Zrzavý
(1890 – 1977)

Dvě bárky u pobřeží

11 limitů
1415 zobrazení
Vyvolávací cena: 5 000 Kč
17. 12. 2019 19:00

prodejce
Aukční dům Korunní

Dvě bárky u pobřeží, pastel, křída, 40x24 cm, sign. LD Jan Zrzavý, na rev. štítek a razítko ČFVU

Jan Zrzavý byl významnou postavou českého výtvarného umění a představitelem avantgardy začátkem 20. století. Byl známý svými pracemi v oblasti malby, grafiky a ilustrace. Jeho umělecký styl byl ovlivněn hnutím Jugendstil, německým secesním protějškem. Zrzavý se proslavil zejména svými barevnými dřevořezy, zobrazujícími především ptáky, a hlubotisky aktů a erotických ex libris. Také se věnoval scénografii a spolupracoval s Národním divadlem v Praze.