#115

Ferdinand Engelmüller
(1867 – 1924)

Krajina s rybníkem

ENGELMÜLLER Ferdinand (1867 - 1924)
#115

Ferdinand Engelmüller
(1867 – 1924)

Krajina s rybníkem

7 limitů
593 zobrazení
Vyvolávací cena: 2 000 Kč
3. 3. 2020 19:00

Prodejce
Aukční dům Korunní

Krajina s rybníkem, olej na kartonu, 31,5x33,5 cm, sign. LD F. ENGELMÜLLER

Ferdinand Engelmüller, narozený 22. prosince 1867 v Praze, byl významný český malíř a grafik, žák profesora Julia Mařáka na pražské malířské Akademii.

Ferdinand se narodil v Praze na Novém Městě. Jeho otec byl rukavičkář a matka pocházela z francouzské důstojnické rodiny. Měl pět mladších sourozenců.

Studoval na c.k. české reálné škole v Praze, kde ho učil kreslení profesor Petr Mužák. Poté, co v otcově rukavičkářské dílně pracoval krátce, byl přijat ke studiu na Akademii výtvarných umění v Praze.

Engelmüller cestoval a studoval v Rusku, na Moravě a v západní Evropě. V roce 1896 se stal členem spolku Mánes a začal aktivně vystavovat svá díla.

Založil soukromou malířskou školu, kde vyučoval a inspiroval mladé umělce. Během své kariéry experimentoval s různými technikami, včetně pastelu, leptu a litografie. Věnoval se krajinomalbě, přičemž jeho obrazy zobrazovaly především českou krajinu, městskou architekturu a staré zámecké zahrady.

Ferdinand Engelmüller zemřel 29. září 1924 v Praze-Hradčanech. Jeho odkaz zahrnuje nejen významný přínos k českému výtvarnému umění, ale i jeho pedagogickou činnost a podporu nových uměleckých generací.