#554

Matěj Forman
(1964)

Vyhlídka na Poffabro

Matěj Forman
Matěj Forman
Matěj Forman
Matěj Forman
#554

Matěj Forman
(1964)

Vyhlídka na Poffabro

Aquarelle
163 zobrazení
9 500 Kč
Cesta domů, z.ú.
Cesta domů, z.ú.
Vyvolávací cena: 3 500 Kč
22. 10. 2024 19:00

uprostřed
akvarel a tužka na papíru
rozměry
11 x 16 cm
rámováno
celkový rozměr
34 x 41 cm
2024

2024, akvarel a tužka na papíru, 11 x 16 cm

Je malíř, ilustrátor, scénograf, ale i divadelní a filmový herec. Po roční praxi eléva ve Studiu Jiřího Trnky studoval v ateliéru filmové a televizní grafiky na UMPRUM a absolvoval též roční studium v ateliéru grafiky na Columbia University v New Yorku. Spoluzaložil Divadlo bratří Formanů, ve kterém působí jako herec, scénograf a vedoucí výtvarného týmu. Svými ilustracemi doprovodil řadu knih, mj. výbor básní “Od jara do jara” vydaný nakladatelstvím Albatros ke 100. výročí narození F. Hrubína.