technika | olej na plátně |
rozměr | 105 x 136 cm |
signatura | signováno LD |
rám | rámováno |
provenience | soukromá sbírka |
autor | 1888–1955 |
Zima
Gustav Porš se narodil 2. února 1888 v Chrudimi.
Studoval na Akademii umění v Praze v letech 1912–1915 u profesorů Vlaha Bukovace a Jana Preislera. Byl známý jako krajinář a často tvořil na Českomoravské vrchovině, ve Skutči a v Železných horách. Po dokončení studií se usadil ve Skutči, kde žil a pracoval až do konce svého života.
Jeho díla, zachycující krásu tamější krajiny, jsou dodnes oblíbená a často se dědí z generace na generaci v domácnostech ve Skutči a okolí.
Zemřel 2. května 1955 ve Skutči.