#16

Jiří Heřman
(1892 – 1969)

Podzimní ulice

Jiří Heřman
Jiří Heřman
Jiří Heřman
Jiří Heřman
#16

Jiří Heřman
(1892 – 1969)

Podzimní ulice

1-50
325 zobrazení
18 000 Kč
Galerie DOLMEN
Galerie DOLMEN
10. 11. 2020 18:00

olej, lepenka
37,5 x 49 cm
1938
sign. PD Jiří Heřman 1938
1892 - 1969

Podzimní ulice

Jiří Heřman byl český malíř narozený 26. dubna 1892 v Paříži. Studoval na pražské Akademii výtvarných umění u profesora Bukovace a později u profesora V. Hynaise. Po ukončení studií uspořádal několik výstav a získal stipendium, které mu umožnilo studovat v Paříži v ateliéru Františka Kupky.

Heřman měl sklony k krajinomalbě, a ovlivněn byl díly malířů barbizonské školy. Po návratu z Paříže krátce žil na Vysočině, poté na Valašsku a od roku 1930 trvale pobýval v Uherském Hradišti. Během své kariéry maloval a kreslil zejména krajinu v místě svého působení a v okolních obcích. Mnoho jeho kreseb se však stalo zapomenutými a lze je nalézt v dobových sbornících, časopisech a na pohlednicích.

Zemřel 9. června 1969 v Uherském Hradišti.