technika | olej, lepenka |
rozměr | 37,5 x 49 cm |
rok | 1938 |
signatura | sign. PD Jiří Heřman 1938 |
autor | 1892 - 1969 |
Podzimní ulice
Jiří Heřman byl český malíř narozený 26. dubna 1892 v Paříži. Studoval na pražské Akademii výtvarných umění u profesora Bukovace a později u profesora V. Hynaise. Po ukončení studií uspořádal několik výstav a získal stipendium, které mu umožnilo studovat v Paříži v ateliéru Františka Kupky.
Heřman měl sklony k krajinomalbě, a ovlivněn byl díly malířů barbizonské školy. Po návratu z Paříže krátce žil na Vysočině, poté na Valašsku a od roku 1930 trvale pobýval v Uherském Hradišti. Během své kariéry maloval a kreslil zejména krajinu v místě svého působení a v okolních obcích. Mnoho jeho kreseb se však stalo zapomenutými a lze je nalézt v dobových sbornících, časopisech a na pohlednicích.
Zemřel 9. června 1969 v Uherském Hradišti.