#40

Adolf Chwala
(1836 – 1900)

Rovinatá krajina s jezírkem

Chwala Adolf | Rovinatá krajina s jezírkem
#40

Adolf Chwala
(1836 – 1900)

Rovinatá krajina s jezírkem

5 limitů
791 zobrazení
205 000 Kč
Einszwei Gallery
Einszwei Gallery
Vyvolávací cena: 50 000 Kč
3. 3. 2021 20:00

1875-1885
olej na plátně
56 x 87 cm
signováno LD
původní stav
rámováno
poznámka
Žák Maxe Haushofera
1836-1900

1875-1885 | olej na plátně | 56 x 87 cm | signováno LD | Žák Maxe Haushofera

Adolf Chwala (Chvála) se narodil 4. dubna 1836 v Praze a zemřel 14. března 1900 ve Vídni. Byl českým malířem. Jeho jméno bylo omylem zapsáno jako Anton Chwala na Akademii, a v jeho pase bylo uvedeno jméno Adolf Chwala, známý jako Faltus.

Narodil se v rodině kloboučníka a začal studovat na pražské Akademii v roce 1851. Později studoval krajinářství u Maxe Haushofera. V roce 1864 se přestěhoval do Vídně, kde se oženil s Josefou Procházkovou a měl osm dětí. Během svého života cestoval mezi Čechami, Moravou, Rakouskem a Bavorskem.

Adolf Chwala vynikal v krajinomalbě a patřil k významným absolventům Haushoferovy krajinářské školy. Jeho dílo zahrnuje romantické krajiny, realistickou malbu a pozdní romantismus. Často maloval řeky, jezera a alpské scenérie. Získal uznání a stal se ceněným specialistou na nokturna, obrazy s jezerní krajinou a loďmi osvícenými měsícem. Vystavoval v Praze i ve Vídni a zanechal významnou stopu ve světě malby.