#6

Petr Jaroš
(1859 – 1929)

Krajina s vrbami

Jaroš Petr | Krajina s vrbami
Jaroš Petr | Krajina s vrbami
Jaroš Petr | Krajina s vrbami
Jaroš Petr | Krajina s vrbami
Jaroš Petr | Krajina s vrbami
#6

Petr Jaroš
(1859 – 1929)

Krajina s vrbami

7 limitů
581 zobrazení
7 600 Kč
Einszwei Gallery
Einszwei Gallery
Vyvolávací cena: 1 000 Kč
9. 9. 2021 20:00

olej na lepence
60 x 50 cm
signováno PD
rám:
rámováno
datum narození:
1859-1929

olej na lepence | 60 x 50 cm | signováno PD

Petr Jaroš se narodil 29. června 1859 v Praze. Byl malířem krajin a vynikal v realisticky laděné malbě se silným smyslem pro detail. Svůj výtvarný talent rozvíjel jako žák H. Ullika v Praze a J. Kautského ve Vídni. Později pokračoval ve studiích v Mnichově a Drážďanech, kde prohloubil své malířské dovednosti.

Petr Jaroš byl známým koloristou, který měl cit pro vykreslení atmosféry zobrazované krajiny. Jeho malby, často situované do oblasti Chodska, vyznačovaly zvláštní klid a harmonii. Dokázal do svých děl vtisknout jemný pohled na krajinu a zároveň zdůraznit detaily, což přispívalo k autentičnosti jeho tvorby.

Výtvarná tvorba Petra Jaroše byla ovlivněna jeho touhou zachytit realitu s výrazným estetickým cítěním. Jeho obrazy představují nejen precizní zachycení krajiny, ale také přenášejí pocity klidu a harmonie, které autor nacházel v přírodě.

Petr Jaroš zemřel 26. srpna 1929 v Praze. Odkázal svůj umělecký odkaz jako malíř krajin, který dokázal spojit realistický přístup s výrazným citovým vyjádřením. Jeho malířský přínos a jedinečný pohled na krajinu jsou dodnes ceněny.