#5

Jan Šerých
(1972)

!SEY ,LLEH

JAN ŠERÝCH
#5

Jan Šerých
(1972)

!SEY ,LLEH

402 zobrazení
45 000 Kč
Etcetera Auctions s.r.o.
Etcetera Auctions s.r.o.
Vyvolávací cena: 45 000 Kč
6. 6. 2020 18:30

akryl, plátno
40 × 60 cm
2012
sign. na rubu JAN ŠERÝCH 2012
přiložen certifikát autenticity VYSTAVENO !sey ,lleH, Galerie Jelení, Praha 2013.
(*1972)

!SEY ,LLEH

Jan Šerých je český výtvarný umělec a knižní grafik, narozený 13. května 1972 v Praze.

Studoval na Akademii výtvarných umění v Praze v letech 1992–1999. Jeho umělecká práce se vyznačuje bohatou škálou výrazových prostředků, které zahrnují malbu, kresbu, videoprojekce a instalace. Jeho tvorba navazuje na konceptuální a geometrické tendence druhé poloviny 20. století.

V období let 1996–2002 byl členem uměleckého seskupení BJ (Bezhlavý jezdec), společně s Josefem Bolfem, Jánem Mančuškou a Tomášem Vaňkem. Jan Šerých byl dvakrát vybrán do finále Ceny Jindřicha Chalupeckého pro umělce do 35 let, a to v letech 2003 a 2005. V roce 2005 obdržel stipendium na PROGR v Bernu, a v roce 2008 byl vybrán do ISCP Programu v New Yorku.

Od roku 2015 působí jako asistent v ateliéru Vladimíra Skrepla na Akademii výtvarných umění v Praze. Žije v Praze.