technika | akryl, plátno |
rozměr | 40 × 60 cm |
rok | 2012 |
signatura | sign. na rubu JAN ŠERÝCH 2012 |
stav díla | přiložen certifikát autenticity
VYSTAVENO
!sey ,lleH, Galerie Jelení, Praha 2013. |
autor | (*1972) |
Jan Šerých je český výtvarný umělec a knižní grafik, narozený 13. května 1972 v Praze.
Studoval na Akademii výtvarných umění v Praze v letech 1992–1999. Jeho umělecká práce se vyznačuje bohatou škálou výrazových prostředků, které zahrnují malbu, kresbu, videoprojekce a instalace. Jeho tvorba navazuje na konceptuální a geometrické tendence druhé poloviny 20. století.
V období let 1996–2002 byl členem uměleckého seskupení BJ (Bezhlavý jezdec), společně s Josefem Bolfem, Jánem Mančuškou a Tomášem Vaňkem. Jan Šerých byl dvakrát vybrán do finále Ceny Jindřicha Chalupeckého pro umělce do 35 let, a to v letech 2003 a 2005. V roce 2005 obdržel stipendium na PROGR v Bernu, a v roce 2008 byl vybrán do ISCP Programu v New Yorku.
Od roku 2015 působí jako asistent v ateliéru Vladimíra Skrepla na Akademii výtvarných umění v Praze. Žije v Praze.