#61

Miloslav Moucha
(1942)

ze Španělského cyklu

Miloslav Moucha
#61

Miloslav Moucha
(1942)

ze Španělského cyklu

493 zobrazení
250 000 Kč
Etcetera Auctions s.r.o.
Etcetera Auctions s.r.o.
6. 6. 2020 18:30

olej, plátno
100 × 100 cm
1985
sign. Moucha, na rubu Moucha 85
lišta
(*1942)

ze Španělského cyklu

Miloslav Moucha, malíř, grafik a spisovatel, se narodil v roce 1942 v Litvínově. Prvních 25 let svého života strávil v Čechách, po čemž následovalo téměř třicet let života ve Francii. I přesto, že byl v zásadě samouk, dokázal díky svým malířským a intelektuálním schopnostem dosáhnout pozice profesora na L'École des Beaux-Arts v Besansonu ve Francii.

Miloslav Moucha prošel v průběhu svého tvůrčího vývoje různými fázemi, začínaje avantgardou, přecházející konceptuální tvorbu až po současná témata krajiny, která jsou prostoupena zvláštní světelnou atmosférou.

Ve svých abstraktních obrazech se Moucha zaměřuje především na malířské hodnoty světla, a jeho tvorba nese převážně meditativní charakter. I když se během 70. let krátce věnoval avantgardě a konceptualismu, trvale se vrátil k malbě.

Miloslav Moucha uspořádal na tři desítky samostatných výstav a jeho díla jsou součástí sbírek významných světových galerií, včetně Centre Georges Pompidou v Paříži a Národní galerie v Praze. Jeho umělecká díla jsou rovněž zastoupena v soukromých sbírkách v Evropě, USA i Japonsku.