#15

Vladimír Merta
(1957)

z cyklu Reklama na nekonečko

Vladimír Merta
#15

Vladimír Merta
(1957)

z cyklu Reklama na nekonečko

456 zobrazení
80 000 Kč
Etcetera Auctions s.r.o.
Etcetera Auctions s.r.o.
Vyvolávací cena: 65 000 Kč
27. 11. 2021 18:30

akryl, plátno
60 x 60 cm
1990
sign. V. Merta 90, na rubu dedikace
provenience
PROVENIENCE Významná moravská sbírka současného umění.
(*1957)

z cyklu Reklama na nekonečko

Vladimír Merta, narozený v roce 1957, je umělec, malíř, sochař, kreslíř, experimentátor a pedagog. V 80. letech se stal výraznou osobností akčního umění a nyní se věnuje především malbě. Jeho tvorba zahrnuje prostorově pojaté obrazy, objekty a instalace, které propojují přírodní a civilizační symboly s kombinací tradičních a netradičních materiálů.

V roce 2010 se Vladimír Merta věnoval abstraktním obrazům s názvem "Malby větrem," reminiscenci na své předchozí práce z konce 80. let. Tyto obrazy byly malovány bezdotykově akrylovým štětcem umístěným na kovovém nosiči, pohybujícím se samovolně po plátně nárazy větru.

Od roku 2011 vede ateliér Nová média na Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara ZČU v Plzni. Dříve působil jako představitel ateliéru Environment konceptuální tvorby na Fakultě výtvarných umění VUT v Brně.