technika | Patinovaný bronz |
rozměr | 43 cm |
signatura | značeno na patce WALTER WINANS 1894 |
rám | rámováno |
autor | 1852 - 1920 |
Walter Winans, syn bohatého amerického stavitele železnic, se narodil poblíž Petrohradu v Rusku v roce 1852. V mládí získal vzdělání v Rusku, ale ve svých osmnácti letech se přestěhoval do Anglie. Krátce poté zdědil velkou část majetku svého otce, což mu poskytlo finanční nezávislost. Walter Winans se stal vášnivým účastníkem klusáckých dostihů, nejen jako chovatel klusáků, ale i jako aktivní jezdec. Známý byl také pro svou roli při zahájení klusáckých setkání v Parsloe's Park nedaleko Londýna a za svůj přínos klusáckému sportu.
Kromě úspěchů v klusáckém prostředí choval Winans také klusáky v Rakousku a účastnil se dostihů v této zemi. Přestože byl americkým občanem od narození, do Spojených států nevkročil až do svých 58 let.
Walter Winans zemřel v roce 1920 během dostihu v Parsloe Park. Jeho smrt nastala v okamžiku, kdy jeho kůň projížděl cílem dostihu. Tímto tragickým způsobem ukončil svůj život v rozmrzelém stavu během vášnivého vykonávání své lásky k klusáckému sportu.