#9

Walter Winans
(1852 – 1920)

Buffalo Bill

Winans Walter - Buffalo Bill
#9

Walter Winans
(1852 – 1920)

Buffalo Bill

Arts
142 zobrazení
130 000 Kč
European Arts
European Arts
22. 5. 2022 13:00

Patinovaný bronz
43 cm
značeno na patce WALTER WINANS 1894
rámováno
1852 - 1920

Walter Winans se narodil a vystudoval v Petrohradě. Jeho otec a strýc se podíleli na budování ruské železniční sítě, která byla základem rodinného jmění. V osmnácti letech se přestěhoval do Kentu a většinu života strávil v Evropě. Winans byl pravděpodobně jeden z nejslavnějších pistolníků eduardovského období. Byl také nanejvýše nadaným realistickým sochařem a malířem. Za své sochařské dílo Americký klusák na olympiádě v roce 1912 získal zlatou medaili za sochu. My zde můžeme obdivovat nejen oblíbené téma námětů děl autora, ale samozřejmě i výtečnou práci s hmotou a detailním provedením. Vidíme zde slavného Buffalo Billa na nezkrotném koni. Tuto proslavenou postavu amerického západu 19. století si roku 1869 jako jeden ze symbolů Divokého západu vybral Edward Judson jako ústřední postavu pro 200 románů. Walter Winans se postavou tohoto slavného pistolníka nejspíše inspiroval poté co mezi léty 1887 až 1891 zavítala do Anglie slavná Wild West Show

Walter Winans, syn bohatého amerického stavitele železnic, se narodil poblíž Petrohradu v Rusku v roce 1852. V mládí získal vzdělání v Rusku, ale ve svých osmnácti letech se přestěhoval do Anglie. Krátce poté zdědil velkou část majetku svého otce, což mu poskytlo finanční nezávislost. Walter Winans se stal vášnivým účastníkem klusáckých dostihů, nejen jako chovatel klusáků, ale i jako aktivní jezdec. Známý byl také pro svou roli při zahájení klusáckých setkání v Parsloe's Park nedaleko Londýna a za svůj přínos klusáckému sportu.

Kromě úspěchů v klusáckém prostředí choval Winans také klusáky v Rakousku a účastnil se dostihů v této zemi. Přestože byl americkým občanem od narození, do Spojených států nevkročil až do svých 58 let.

Walter Winans zemřel v roce 1920 během dostihu v Parsloe Park. Jeho smrt nastala v okamžiku, kdy jeho kůň projížděl cílem dostihu. Tímto tragickým způsobem ukončil svůj život v rozmrzelém stavu během vášnivého vykonávání své lásky k klusáckému sportu.