technika | olej na lepence |
rozměr | 50 x 66 cm |
rok | 1959 |
signatura | PD V. Beneš MCMLIX |
rám | rámováno |
autor | 1919 - 1981 |
Vlastimil Beneš, český malíř, sochař, grafik a scénograf, se narodil 3. října 1919 v Praze. Studoval na Univerzitě Karlově v Praze, Uměleckoprůmyslové škole a soukromě u Emila Frinty. Byl členem skupiny Máj 57. Jeho tvorba zahrnovala civilní témata, krajiny a figurální motivy. Také se věnoval scénografii, tvorbě loutek a plastik. Používal techniku olejomalby, kresby a akvarelu.
Beneš získal mezinárodní uznání jako scénograf Radokova filmu "Johanes doktor Faustus," za který byla udělena Velká cena benátského filmového festivalu. Jeho dílo zahrnuje i krajinu italskou a španělskou, kterou začal reflektovat po svých cestách.
Vlastimil Beneš zemřel 17. března 1981 v Praze.