#144

RIVERA Diego (1886 Guanajuatu - 1957 Mexico City)

#144

Works on Paper
685 zobrazení
320 000 Kč
European Arts
European Arts
14. 12. 2014 04:00

ZIMA, SLOVENSKOKombinovaná technika na papíře, 20 x 28,5 cm, rámováno pod sklem, datováno 1956, signováno vlevo dole Diego Rivera 56Významný mexický malíř, hlavní představitel muralismu, avantgardního uměleckého vyjádření protirevolučně orientovanému, zobrazování mexick

Diego María de la Concepción Juan Nepomuceno Estanislao de la Rivera y Barrientos Acosta y Rodríguez, známý spíše jako Diego Rivera, se narodil 8. prosince 1886. Narodil se v Mexiku v Guanajuatu.

Studoval na Academia de San Carlos v Ciudad de México a na École des Beaux-Arts v Paříži.

Diego Rivera byl významný mexický malíř, aktivní komunista a manžel Fridy Kahlo. Je považován za jednoho z hlavních představitelů muralismu, uměleckého směru spojeného s mexickou revolucí. Jeho práce se často zabývala sociálními a politickými tématy, a to především prostřednictvím velkoformátových nástěnných maleb.

Z technického hlediska se Rivera specializoval na freskovou techniku, což je způsob malby na vlhké vápenné omítce. Tato technika mu umožnila vytvářet monumentální díla, která byla často umístěna na veřejných budovách a měla široký dosah.

Zemřel 24. listopadu 1957 v Coyoacánu.