Konec 18. století, stříbro uvnitř zlacené, hmotnost 306,20 g netto, ryzost 812/000, prohlubně lakované černě, podle tepaných puklů v podobě hroznových kuliček tzv. Traubenpokal, nožka ve tvaru kmenu keře s ptáčkem na větvi, ovinuta hadem, ve spodní části