Před rokem 1700, stříbro uvnitř zlacené, hmotnost 338,00 g netto, ryzost 812/000, na plášti tepaný motiv hrušek, podle něho tzv. Birnenpokal, na víčku figurka vojáka, značeno N a mistrovskou značkou W, výška 33 cm.