#3

Denijs van Alsloot (okolo1568–1625/26) - Lesní krajina a odpočinek svaté rodiny při útěku do Egypta

#3

442 zobrazení
260 000 Kč
FINE ANTIQUES PRAGUE s.r.o.
FINE ANTIQUES PRAGUE s.r.o.
7. 8. 2021 18:00
Letní aukce
Letní aukce

Olej, plátno
160 x 116

Denijs van Alsloot byl pravděpodobně vyškolen jako návrhář tapisérií, ale poté se obrátil k malbě. Pro vladaře v jižním Nizozemsku, Infantku Isabellu a arcivévodu Albrechta, vytvářel hlavně krajiny s výhledem na les Sonian jižně od Bruselu, který byl doménou vévodů z Brabantu. Jejich hrad Tervuren Alsloot zobrazil několikrát. Tomuto obrazu dominuje skupina mohutných stromů - a jejich velkolepost ještě umocňuje drobné vyobrazení Svaté rodiny. Pařez uprostřed obrázku a zlomená větev dodávají lesní krajině na divokosti. Něžný kontrast vytvážejí tři putti starající se o malého Ježíška.