technika | Olej, plátno |
rozměr | 160 x 116 |
Denijs van Alsloot byl pravděpodobně vyškolen jako návrhář tapisérií, ale poté se obrátil k malbě. Pro vladaře v jižním Nizozemsku, Infantku Isabellu a arcivévodu Albrechta, vytvářel hlavně krajiny s výhledem na les Sonian jižně od Bruselu, který byl doménou vévodů z Brabantu. Jejich hrad Tervuren Alsloot zobrazil několikrát.
Tomuto obrazu dominuje skupina mohutných stromů - a jejich velkolepost ještě umocňuje drobné vyobrazení Svaté rodiny. Pařez uprostřed obrázku a zlomená větev dodávají lesní krajině na divokosti. Něžný kontrast vytvážejí tři putti starající se o malého Ježíška.