#32

Albert Clomp (1625–1688) - Holandská večerní krajina s kravami a ovcemi

#32

437 zobrazení
41 000 Kč
FINE ANTIQUES PRAGUE s.r.o.
FINE ANTIQUES PRAGUE s.r.o.
Vyvolávací cena: 39 000 Kč
7. 8. 2021 18:00
Letní aukce
Letní aukce

Olej, plátno
90,5 × 120 cm

Albert Clomp pojal tuto interpretaci holandské krajiny s kravami, pastýři a statky na kanálech idylicky. Související obrazy vytvořili Paulus Potter (1625–1654) a mladší Adriaen van de Velde (1636–1672), zejména ve svých počátcích. Měkký západ slunce prosvítá mraky na obloze, před nimiž jsou temné stromy. Trochu světla dopadá na skvrnitou červenohnědou krávu a pastýřovu tvář v popředí, zatímco ostatní zvířata jsou již z velké části ve stínu. V pozadí protéká řeka, ve které leží ostrov, na obzoru je vidět kostelní věž. Kompozice, postavená z vodorovných a svislých prvků, vyjadřuje velký klid.

Signováno v levé spodní části