technika | Olej, plátno |
rozměr | 90,5 × 120 cm |
Albert Clomp pojal tuto interpretaci holandské krajiny s kravami, pastýři a statky na kanálech idylicky. Související obrazy vytvořili Paulus Potter (1625–1654) a mladší Adriaen van de Velde (1636–1672), zejména ve svých počátcích. Měkký západ slunce prosvítá mraky na obloze, před nimiž jsou temné stromy. Trochu světla dopadá na skvrnitou červenohnědou krávu a pastýřovu tvář v popředí, zatímco ostatní zvířata jsou již z velké části ve stínu. V pozadí protéká řeka, ve které leží ostrov, na obzoru je vidět kostelní věž. Kompozice, postavená z vodorovných a svislých prvků, vyjadřuje velký klid.
Signováno v levé spodní části