technika | Olej na dřevěné desce |
rozměr | 37,5 x 49 cm |
podpis | Nesignováno |
rám | rámováno - lehce poškozený |
stav | velmi dobrý |
rok díla | kolem roku 1860 |
další info. | Narodil se roku 1807 a zemřel roku 1862. Rakouský krajinář a nejvýznamnější malíř zvířat rakouského biedermeieru |
Kráva jako ušlechtilý vládce klidové síly | 37,5 x 49 cm | olej na dřevěné desce | Nesignováno | rámováno | Gauermann Friedrich (?)
Friedrich August Matthias Gauermann se narodil 20. září 1807 v Scheuchenstein, obec Miesenbach, Dolní Rakousko. Byl rakouským malířem a grafikem.
Gauermannův otec, Jakob Gauermann, byl německým malířem, kreslířem a rytcem, který se stal jeho učitelem. Friedrichův umělecký talent byl rozpoznán již v raném věku a otec ho podporoval. Friedrich měl také bratra Carla, který však zemřel ve věku 24 let.
Umělecké vzdělání získal Friedrich Gauermann v letech 1822 až 1827 na Akademii výtvarných umění ve Vídni. Nicméně se většinu dovedností naučil samostudiem během rozsáhlých cest po Štýrsku, Salcburku a Tyrolsku. Absolvoval také studijní cesty do různých měst, včetně Drážďan, Mnichova a Benátek.
V roce 1836 byl Gauermann zvolen krajinářským členem na Akademii výtvarných umění ve Vídni. V roce 1838 se oženil s Elisabeth Kurtzovou. Po roce 1848, během období Vormärz, se Gauermann izoloval a stahoval se do Miesenbachu. V roce 1861 získal členství ve vídeňském Künstlerhausu.
Friedrich Gauermann zemřel 7. července 1862 na vídeňském předměstí Laimgrube a byl pohřben na hřbitově ve svém rodišti Scheuchenstein.