#11

Lukáš Kamenský
(1985)

Ležící akt

Kamenský Lukáš - Ležící akt
Kamenský Lukáš - Ležící akt
Kamenský Lukáš - Ležící akt
#11

Lukáš Kamenský
(1985)

Ležící akt

Významní čeští a slovenští malíři
318 zobrazení
14 000 Kč
Galerie ART Praha, spol. s r.o.
16. 5. 2021 16:00

akryl/plátno
80 x 80 cm
2020
sign. vzadu L. Kamenský

vzadu autorský popis; provenience: získáno z ateliéru autora; nerámováno

Lukáš Kamenský, mladý umělec narozený v roce 1985, se zpočátku věnoval fotografování, ale později přešel k malířské tvorbě. I přes tuto změnu zaměření zůstává světlo a jeho efekty středem jeho zájmu. Jeho tvorba je charakterizována pohledy do oblačného nebe, které transformuje svou vlastní fantazií do snových barevných scén. Kamenského figurální kompozice, aktové studie i krajinomalby se vyznačují citlivou osobitostí a smyslnou poezií.