technika | akryl/plátno |
rozměr | 80 x 80 cm |
rok | 2020 |
signatura | sign. vzadu L. Kamenský |
vzadu autorský popis; provenience: získáno z ateliéru autora; nerámováno
Lukáš Kamenský, mladý umělec narozený v roce 1985, se zpočátku věnoval fotografování, ale později přešel k malířské tvorbě. I přes tuto změnu zaměření zůstává světlo a jeho efekty středem jeho zájmu. Jeho tvorba je charakterizována pohledy do oblačného nebe, které transformuje svou vlastní fantazií do snových barevných scén. Kamenského figurální kompozice, aktové studie i krajinomalby se vyznačují citlivou osobitostí a smyslnou poezií.