technika | akryl/plátno |
rozměr | 120 x 100 cm |
rok | 2020 |
signatura | sign. vzadu Kaláb 2020 |
autor | Kaláb Jan |
certifikát pravosti autora; rámováno
Jan Kaláb se narodil 20. června 1978 v Praze.
Se sprejem a graffiti se seznámil v roce 1993, když mu bylo 15 let, a o rok později namaloval svůj první panel. Jeho práce se rychle rozšířila po Evropě a v roce 2000 vyrazil do New Yorku, kde se podílel na tvorbě na newyorském metru.
V roce 2001 se stal jedním z prvních autorů plastikových 3D graffiti na světě. V roce 2006 dokončil studia na Akademii výtvarných umění v Praze. Jeho práce zahrnuje graffiti, street art a mural art.