#7

Libor Vojkůvka
(1947 – 2018)

Tak kdo je tady pán

Vojkůvka Libor (1947 - 2018), Tak kdo je tady pán
#7

Libor Vojkůvka
(1947 – 2018)

Tak kdo je tady pán

7 limitů
2490 zobrazení
350 000 Kč
Galerie Goltzova tvrz
Galerie Goltzova tvrz
Vyvolávací cena: 35 000 Kč
4. 5. 2021 20:00

prodejce
Galerie Goltzova tvrz

Tak kdo je tady pánem?, olej na plátně, 45 x 30 cm, Libor Vojkůvka, ač samouk, vynikal bravurní technikou malby, která se promítala do všech jeho obrazů. Kdo je tady pánem je zajímavou ukázkou typické tvorby oblíbeného moravského malíře, jehož díla jsou na trhu s uměním vzácná.

Libor Vojkůvka byl český naivní malíř, cestovatel, fotograf, lidový bavič, entomolog a písmák, původním povoláním zahradník.

Libor Vojkůvka se systematicky věnoval malbě od počátku 70. let 20. století a v polovině 70. let začal pravidelně vystavovat své obrazy. Žil a tvořil ve městě Šternberk na Moravě. Po roce 1990 procestoval více než stovku zemí světa a během svých cest objevil několik dosud neznámých druhů brouků.

Měl dvě děti se svou bývalou manželkou Alenou Vojkůvkovou, dceru Alenu a syna Dalimila. V roce 2012 se podruhé oženil s Dagmar Kubíčkovou, se kterou měl syna Damiána.

Libor Vojkůvka zemřel 21. září 2018 ve věku 71 let.