#37

Miroslav Horníček
(1918 – 2003)

Mezidruhové mimikry

Horníček Miroslav - Mezidruhové mimikry
Horníček Miroslav - Mezidruhové mimikry
Horníček Miroslav - Mezidruhové mimikry
Horníček Miroslav - Mezidruhové mimikry
#37

Miroslav Horníček
(1918 – 2003)

Mezidruhové mimikry

Žádné limity
53 zobrazení
Vyvolávací cena
5 000 Kč
Graciano
Graciano
Pro limitování se přihlašte

Základní údaje

id položky
18244

Popis

Na tomto díle se pozadím stává fotografie, na které vidíme rituál některého z přírodních národů. Člověk v popředí je pokrytý listy, kusy látky a obličej má zakrytý maskou. Vizuální souvislost najdeme mezi sovou pálenou a maskou domorodce. Kombinovaná technika - koláž, kresba na papíře, v papírové paspartě, signováno v pravém dolním rohu, rozměry koláže - 13,5 x 23 cm, rozměry pasparty - 45 x 31, 5 cm.A další širokou nabídků podobných produktů naleznete na www.graciano.cz

O autorovi

Horníček se narodil v Plzni v roce 1918 a začal se zajímat o divadlo již v mládí. Po studiu gymnázia pracoval krátce ve Škodovce jako technická síla, ale později se stal úředníkem v plzeňské Městské nemocnici. Jeho herecká kariéra začala v Městském divadle v Plzni, a brzy poté se přestěhoval do Prahy. Zde hrál v Divadle Větrník a následně v Divadle satiry, kde spolupracoval s bratry Oldřichem a Lubomírem Lipskými. Poté působil na scéně Národního divadla a později v Divadle ABC, kde byl partnerem Jana Wericha.

Miroslav Horníček se proslavil díky televiznímu pořadu "Hovory H," který vedl ve spolupráci s různými osobnostmi, včetně Jana Wericha, Jana Pivce, Jiřího Sováka a dalších. Jeho inteligentní humor a schopnost komunikace s publikem ho učinily velmi populárním.

Horníček hrál také ve filmech, z nichž některé jsou dodnes známé, jako například "Táto, sežeň štěně!" a "Kam čert nemůže." Ztvárnil také Krásného prince ve filmové pohádce "Byl jednou jeden král."

Jedním z význačných momentů v jeho kariéře byla jeho účast v avantgardním projektu "Kinoautomat" na světové výstavě EXPO 67 v Montrealu. Tento projekt umožňoval divákům rozhodovat o průběhu filmového představení, což byla tehdy revoluční forma interaktivního filmu.

Miroslav Horníček také napsal knihy, včetně sbírky fejetonů nazvané "Javorové listy," které vznikly na základě jeho zážitků v Montrealu.

Zemřel v roce 2003 v Liberci.

Mohlo by se Vám líbit

Prozkoumejte další položky z tohoto výběru, který zaručeně povzbudí vaše smysly a podnítí Vaši představivost.
Zobrazit celý výběr