další informace | K vrcholným projevům abstrakce z konce 80-tých let 20. století patří i tento nádherný pastel. Pravost ověřila Galerie Zdeněk Sklenář v Praze. Zasklené, pasparta. Rozměry s rámem: 75,5 x 72 cm. |
rozměr | 51,5 x 49 |
rok | 1988/1989 |
signatura | Signováno uprostřed dole. |
rám | Rámováno. |
stav díla | Výborný stav. |
Pastel na papíře.
Václav Boštík se narodil 6. listopadu 1913 v Horním Újezdě u Litomyšle a zemřel 7. května 2005 v Praze. Studoval na Akademii výtvarných umění v Praze pod vedením Williho Novaka. Byl jedním ze zakládajících členů skupiny UB 12. Ačkoli začal svou kariéru s realismem, postupně se přesunul k abstraktní tvorbě, kde využíval elementární geometrické tvary a základní geometrické znaky. V jeho dílech je silný důraz na spiritualitu a mystiku, často s hlubokým zájmem o tajemství vesmíru. Kromě své vlastní tvorby se také podílel na restaurování renesančních sgrafit na fasádě zámku v Litomyšli a spolupracoval s Jiřím Johnem na památníku obětem holocaustu na zdi Pinkasovy synagogy.