#37

Josef (Joža) Koudelka
(1877 – 1960)

Krajina

Josef Koudelka - Krajina
Josef Koudelka - Krajina
Josef Koudelka - Krajina
Josef Koudelka - Krajina
Josef Koudelka - Krajina
Josef Koudelka - Krajina
#37

Josef (Joža) Koudelka
(1877 – 1960)

Krajina

132 zobrazení
18 000 Kč
Auction House GROMA s.r.o.
Auction House GROMA s.r.o.
26. 5. 2022 18:00

další informace
Rozměry s rámem: 34,5 x 45 cm. Josef Koudelka byl absolventem pražské akademie u profesorů Sequense, Pirnera, Brožíka a Schwaigera. Patřil vedle J. Úprka a A. Frolka k předním folklórním malířům zejména moravského Slovácka.
22,5 x 33
Signováno vpravo dole.
Rámováno.
Malba poškozená.

Olej na kartonu.

Josef Koudelka, narozen 4. února 1877, byl významný český akademický malíř. Studoval na pražské Malířské akademii a absolvoval studijní pobyty v Lublani a Itálii. Jeho práce se zaměřovaly na folklór Moravského Slovácka a také na portrétní malbu. Koudelka byl členem SVU Mánes a prezentoval svá díla na výstavách v Praze a dalších československých městech. Je považován za jednoho z předních folklórních malířů vedle umělců jako J. Úprka a A. Frolka.

Zemřel 28. října 1960 v Praze.