další informace | Rozměry s rámem: 34,5 x 45 cm. Josef Koudelka byl absolventem pražské akademie u profesorů Sequense, Pirnera, Brožíka a Schwaigera. Patřil vedle J. Úprka a A. Frolka k předním folklórním malířům zejména moravského Slovácka. |
rozměr | 22,5 x 33 |
signatura | Signováno vpravo dole. |
rám | Rámováno. |
stav díla | Malba poškozená. |
Olej na kartonu.
Josef Koudelka, narozen 4. února 1877, byl významný český akademický malíř. Studoval na pražské Malířské akademii a absolvoval studijní pobyty v Lublani a Itálii. Jeho práce se zaměřovaly na folklór Moravského Slovácka a také na portrétní malbu. Koudelka byl členem SVU Mánes a prezentoval svá díla na výstavách v Praze a dalších československých městech. Je považován za jednoho z předních folklórních malířů vedle umělců jako J. Úprka a A. Frolka.
Zemřel 28. října 1960 v Praze.