Cca 1925
Jasan, javor, ořech, jilm, mahagon, hruška
180 x 116 x 44 cm
Značeno nahoře vzadu 'P. H. 22380'
Bohatě intarzovaný a kvalitně zpracovaný kabinet byl patrně součástí vybavení Pražského hradu v době, kdy zde působil architekt Jože Plečnik. Na dvířkách zdoben intarzií z javorové, jasanové, ořechové a jilmové kořenice s motivem honu na jelena.