Cca 1600
Praha
Stříbro
802 g
Značeno mistrovskou značkou a puncem Starého Města pražského
Stříbrný opasek o celkové délce 106 cm dekorovaný motivy cherubínů a místem pro zavěšení kordu. Analogický opasek se v současné době nachází na zámku Horšovský Týn ve sbírce Národního památkového ústavu. Byl objeven při rekonstrukci tamní radnice, ukrytý pravděpodobně za 30 leté války.
Literatura: Podoby a příběhy, portréty renesanční šlechty, katalog výstavy v Praze, 2007