#19

STŘÍBRNÝ OPASEK

STŘÍBRNÝ OPASEK
STŘÍBRNÝ OPASEK
STŘÍBRNÝ OPASEK
STŘÍBRNÝ OPASEK
#19

STŘÍBRNÝ OPASEK

Silver
348 zobrazení
190 000 Kč
ARTHOUSE HEJTMÁNEK
ARTHOUSE HEJTMÁNEK
Vyvolávací cena: 90 000 Kč
7. 7. 2020 16:00
Zahradní aukce
Zahradní aukce

Cca 1600 Praha Stříbro 802 g Značeno mistrovskou značkou a puncem Starého Města pražského Stříbrný opasek o celkové délce 106 cm dekorovaný motivy cherubínů a místem pro zavěšení kordu. Analogický opasek se v současné době nachází na zámku Horšovský Týn ve sbírce Národního památkového ústavu. Byl objeven při rekonstrukci tamní radnice, ukrytý pravděpodobně za 30 leté války. Literatura: Podoby a příběhy, portréty renesanční šlechty, katalog výstavy v Praze, 2007