#20

NEZNÁMÝ VLÁMSKÝ MISTR ???? - DÍVKY VÍTAJÍ DAVIDA S HLAVOU GOLIÁŠE

#20

262 zobrazení
280 000 Kč
ARTHOUSE HEJTMÁNEK
ARTHOUSE HEJTMÁNEK
7. 7. 2020 16:00
Zahradní aukce
Zahradní aukce

17. století Flandry Olej, měděný plech 58 x 78,5 cm Nesignováno Umělecky velmi vyzrálá malba pravděpodobně vlámského autora nabízí pohled na scénu, kdy se David vítězoslavně vrací s hlavou Goliáše, uťatou jeho vlastním mečem. Dívky ho vítají hudbou a tancem a kladou mu k nohám květy růží. Malba vykazuje však vlámské i italské prvky. Zatímco kompozice se stromem uprostřed a výhledem do pozadí na jedné straně s architekturou na druhé straně s vojskem je vlámská, typika tváří dívek je zcela odlišná od flámských autorů podobných scén. Vykazuje zřetelně italskou zkušenost. Velice dobře vypracované postavy, krásně malované draperie, kultivovaná barevnost. Mimořádně zdařilé a detailní provedení.