Konec 17. století
Nizozemsko
Olej, měděný plech
10,5 x 18,5 cm
Holandská miniatura zachycující zimní řeku a bruslící osoby. Kompozice a téma navazují na tvorbu Hendricka Averkampa, postavičky vykazují stejné pohyby při bruslení. Podobně jako u Averkampa se i zde vyskytují zamrzlé čluny u pobřeží. Figury jsou trochu jinak tvarované, protáhlé, hubené nohy, především však spíše jen naznačené, jedná se pravděpodobně o skicu. Podobné téma předtím ztvárnil i Pieter Bruegel starší a Adam van Breen. Jedná se o oblíbenou žánrovou malbu, která často velmi věrně zachycuje širokou škálu postav, mnohdy i v komických situacích nebo při práci.