#30

NEZNÁMÝ AUTOR - ALEGORIE ŽIVLŮ

#30

259 zobrazení
40 000 Kč
ARTHOUSE HEJTMÁNEK
ARTHOUSE HEJTMÁNEK
7. 7. 2020 16:00
Zahradní aukce
Zahradní aukce

19. století střední Evropa Olej, plátno 25 x 18 cm Nečitelně na jednom obrázku, počínající písmenem 'K' Parafráze obrázků od neznámého autora na dílo stejného námětu od rakouského barokního malíře Tobiase Pocka (1610 Kostnice – 1681 Vídeň), malované na mědi (15,5 – 12,8). V r. 1972 získala NG dvě další verze Léta a Podzimu ze stejné série. Je zřejmé, že známost a obliba Pockových obrázků našla odezvu u mladších sběratelů a byla častěji kopírována. Předložená čtveřice je dobrá práce mladšího autora, velmi pečlivě provedena, opakuje tvarosloví puttů téměř doslovně. Konzultováno s PhDr. Hanou Seifertovou.