#39

BUREAU PLAT VE STYLU LUDVÍKA XV.

#39

Furniture
219 zobrazení
85 000 Kč
ARTHOUSE HEJTMÁNEK
ARTHOUSE HEJTMÁNEK
Vyvolávací cena: 85 000 Kč
7. 7. 2020 16:00
Zahradní aukce
Zahradní aukce

Cca 1860 Paříž Mahagon, zlacený bronz, kůže 80 x 163 x 92 cm Mistrně zpracovaný pracovní stůl je podle modelu „bureau à espagnolettes bouclées“ významného pařížského nábytkáře Charlese Cressenta (1685-1768), který vedl jednu z nejvýznamnějších truhlářských dílen ve Francii. Deska stolu je potažená kůží se zlacenou ražbou. Kůže rovněž na postranních vysouvacích odkládacích šuplících. Kolem šuplíků v ohni zlacené bronzové rámování, na rozích zdobnost ve stylu akantu, jeden ze šuplíků má uvnitř utajenou schránku. Z druhé strany identické zdobení, na rozích mistrovsky zpracované bronzové busty žen, tzv. espagnolettes. Podobné stoly se nacházejí v prestižních světových sbírkách jak muzejních tak soukromých.