1. polovina 19. století
Střední Evropa
zlacený bronz, mahagon, smalt
58 x 33 cm
Unikátní týdenní stolní hodiny patří k jedním z nejprestižnějším modelům té doby. Nadčasový design jeřábových ramen drží dvě závaží, týdenní stroj s půlovým bitím do zvonku, které je po třech minutách opakováno, nesignováno. Smaltovaný ciferník s ocelovými ručičkami a datumovkou je s římskými a arabskými číslicemi. Mahagonová podstava a sloupy držící stroj s hlavicí a patkou ze zlaceného bronzu s gravírováním. Původní kyvadlo. Dobově doplněná korunka vyjadřuje prestiž rodu, který hodiny vlastnil. V původním stavu. Plně funkční.