#41

STOLNÍ HODINY

STOLNÍ HODINY
STOLNÍ HODINY
STOLNÍ HODINY
#41

STOLNÍ HODINY

Watch
225 zobrazení
70 000 Kč
ARTHOUSE HEJTMÁNEK
ARTHOUSE HEJTMÁNEK
7. 7. 2020 16:00
Zahradní aukce
Zahradní aukce

1. polovina 19. století Střední Evropa zlacený bronz, mahagon, smalt 58 x 33 cm Unikátní týdenní stolní hodiny patří k jedním z nejprestižnějším modelům té doby. Nadčasový design jeřábových ramen drží dvě závaží, týdenní stroj s půlovým bitím do zvonku, které je po třech minutách opakováno, nesignováno. Smaltovaný ciferník s ocelovými ručičkami a datumovkou je s římskými a arabskými číslicemi. Mahagonová podstava a sloupy držící stroj s hlavicí a patkou ze zlaceného bronzu s gravírováním. Původní kyvadlo. Dobově doplněná korunka vyjadřuje prestiž rodu, který hodiny vlastnil. V původním stavu. Plně funkční.