19. století
Itálie
Dřevo, mikromozaika, zlacení
31,5 x 30 cm
Dřevěná plaketa zdobená zlacením a prořezáváním s celkem 7 okénky v nichž je vložen portrét a šest detailních mikromozaik. Tři z nich zobrazují nostalgické výjevy starých ruin a pyramidy a zbylé tři vyobrazují holubice. Obě skupiny výjevů patřily mezi časté náměty na italských mikromozaikách.