#47

NEZNÁMÝ AUTOR - CHATA V LESE

NEZNÁMÝ AUTOR - CHATA V LESE
#47

NEZNÁMÝ AUTOR - CHATA V LESE

257 zobrazení
32 000 Kč
ARTHOUSE HEJTMÁNEK
ARTHOUSE HEJTMÁNEK
Vyvolávací cena: 22 000 Kč
7. 7. 2020 16:00
Zahradní aukce
Zahradní aukce

90. léta 19. století Čechy Olej, plátno 37,5 x 32,5 cm Nesignováno Motiv chaty skryté za vzrostlým smrkem evokuje velmi příjemnou a poklidnou náladu letního dne stráveného osamotě v české přírodě. Autor věnoval nemalou péči věrohodnému barevnému schématu, které udržuje v tlumených zemitých barvách s občasnými akcenty okry v náznaku prosvítajících paprsků slunce. Neváhá barvu na plátno vršit v plastických formacích, které dokonale kopírují jehličí, texturu dřeva a podmáčenou stráň. Plasticita je místy až hmatatelná. Styl malby odpovídá rukopisu studentů Julia Mařáka z 90. let.