#65

NEZNÁMÝ AUTOR - PORTRÉT MEFISTOFELA

#65

Sculpture
228 zobrazení
18 000 Kč
ARTHOUSE HEJTMÁNEK
ARTHOUSE HEJTMÁNEK
Vyvolávací cena: 15 000 Kč
7. 7. 2020 16:00
Zahradní aukce
Zahradní aukce

20. století Dva druhy italského mramoru 35,5 cm Nesignováno Busta Mefistofela se samolibým úšklebkem naznačuje jeho ironizující roli v celém Goetheho dramatu Faust. Mefistofeles, který uzavře s Faustem pakt, je mistrem rétoriky a zpochybňuje vše, co je lidem svaté. Ironizuje lidskost a víru a je ztělesněním existenciálních pochybností. 'Já díl jen dílu jsem, jenž vším byl v prvé časy, já díl jsem temnoty, jež světlo stvořila si.'