20. století
Bronz, mramor
32 cm
Nesignováno
'Já nedbám světů, ani sfér, jež krouží. Já vidím jenom, jak se lidé souží. Ten světa pámbíček je hrubě nezměněn je originální tak jako v prvý den.' Socha veselého sedícího démona z Goetheho Fausta se zdviženými prsty a ironickým úšklebkem.