#88

STOLNÍ ZVONEK FABERGÉ

STOLNÍ ZVONEK FABERGÉ
STOLNÍ ZVONEK FABERGÉ
STOLNÍ ZVONEK FABERGÉ
STOLNÍ ZVONEK FABERGÉ
#88

STOLNÍ ZVONEK FABERGÉ

Dekorativní umění
254 zobrazení
47 000 Kč
ARTHOUSE HEJTMÁNEK
ARTHOUSE HEJTMÁNEK
Vyvolávací cena: 40 000 Kč
7. 7. 2020 16:00
Zahradní aukce
Zahradní aukce

Po 1904 Rusko Dřevo, stříbro, rubín 5 cm Značeno puncem 'Fabergé' a puncem výrobce 'BA' Stolní zvonek ze světoznámé rodinné firmy Fabergé zhotovený mistrem Johanem Viktorem Aarne. Autor pocházel z Velkovévodství Finského a od roku 1904 pracoval pro Petera Carla Fabergé. Jeho specializací byla jemná šperkařská práce, rámečky a zvonky. Práce dílny Fabergé patří mezi sběratelsky velmi vyhledávané, největší sbírka děl se nachází v Petrohradu ve Fabergé Museum. Jeho slávu odstartovala objednávka ruského cara Alexandra III., jež si objednal pro svou manželku Marii Fjodorovnu klenot ve tvaru velikonočního vejce. Carevnu dárek naprosto nadchl a tak jí car Alexandr objednával vejce každý rok a tradice trvala až do konce romanovské dynastie. Přestože tato zakázka získala Fabergému světovou popularitu, dokázal vtisknout nevšednost a sofistikovanost i do předmětů běžného života.