17. století
Itálie
Olej, plátno
Ve výřezu 81 x 117 cm
Nesignováno
Velkoformátové manýristické zátiší se škálou plodin poukazujících na ladění do období pozdního léta. Podobně jako Juan Sanchéz Cotán ve Španělsku, Fede Galizia v Itálii, a Clara Peeters v Nizozemsku se autor rozhodl komponovat dílo v duchu kontrastního koloritu hroznů, broskví a saténového ubrusu vůči tmavšímu a neutrálnímu pozadí. Zjednodušené prostředí, kde je zátiší usazeno tak dává vyniknout jednotlivým detailům a dává malíři prostor lépe upozornit na svou technickou zdatnost v vystižení jednotlivých kusů.