#18

BOHATĚ VYŘEZÁVANÁ MANÝRISTICKÁ SKŘÍŇ

#18

Furniture
1 limit
397 zobrazení
100 000 Kč
ARTHOUSE HEJTMÁNEK
ARTHOUSE HEJTMÁNEK
Vyvolávací cena: 35 000 Kč
17. 6. 2021 16:00
Zahradní aukce
Zahradní aukce

17. století Flandry dub, eben 185 x 175 x 83 cm Vzácná, bohatě vyřezávaná vlámská skříň se třemi mohutnými sloupy s korintskou hlavicí s řezbovanými cherubíny. Figurální a rostlinná řezba je kombinovaná s prvky ebenu, který se přivážel loďmi z exotických krajin. Uvnitř skříně se nachází otevírací prořezávaná kabinetní dvířka z černěného dřeva. Skříň, pro niž byl často používaný výraz „toogkats“, byla na začátku 17. století oblíbeným holandským kusem nábytku inspirovaný římskou architekturou, který se vyskytuje ve flámských obrazech, například Pietera de Hoocha. Restaurováno