#9

NEZNÁMÝ AUTOR - ZVĚSTOVÁNÍ

NEZNÁMÝ AUTOR - ZVĚSTOVÁNÍ
NEZNÁMÝ AUTOR - ZVĚSTOVÁNÍ
NEZNÁMÝ AUTOR - ZVĚSTOVÁNÍ
#9

NEZNÁMÝ AUTOR - ZVĚSTOVÁNÍ

1 limit
419 zobrazení
240 000 Kč
ARTHOUSE HEJTMÁNEK
ARTHOUSE HEJTMÁNEK
Vyvolávací cena: 240 000 Kč
17. 6. 2021 16:00
Zahradní aukce
Zahradní aukce

Cca 1600 Čechy, Praha Olej, alabastr 27 x 21 cm Událost zvěstování patřila ve výtvarném umění od doby románské k oblíbeným motivům malby i sochařství. Malíři scénu vkládali do interiéru Mariina pokoje, nebo do atria s arkádou. Marie tam může stát, klečet na klekátku nebo sedět na stoličce (židli, křesle), ruce může mít sepjaté k modlitbě, nebo zkřížené na prsou v gestu pokory, nebo v nich drží modlitební knížku, kterou má jindy položenou na desce klekátka před sebou| překvapeně se otáčí nebo vzhlíží k andělovi, který stojí před ní, za jejími zády, nebo přilétá z nebe. Malba vykazuje některé prvky dílny nebo následovníka Antonia Tempesty. Restaurováno.