Bílý ručně malovaný porcelán, zlacený, zdobený krajkou. Dáma sedící na rokokovém křesle s partiturou na klíně a vedle ní stojící galantní kytarista. Dvojice postav na oválném malovaném soklu zdobeným ornamentem. Drážďany, Německo, opatřeno značkou drážďanské porcelánky, výška cca 19,5 cm, 20. - 30. léta 20. století