#97

ADDISON THOMAS MILLAR ( 1860 - 1913 ) - ARABSKÁ KAŠNA V JARDIN ď ESSAI , ALŽÍR

#97

4 limity
292 zobrazení
Vyvolávací cena: 8 900 Kč
13. 4. 2023 19:00

Spojené státy americké 1895 - 1913. Olej na plátně 25 x 30,5 cm. Signováno vlevo dole. Vzadu na plátně přípis malíře s názvem díla : Arab Fountain Jardin ď Essai Alger. Celkový rozměr s rámem 41 x 46 cm. Žánrový figurální výjev z botanické zahrady Le Jardin ď Essai du Hamma založené v roce 1832 v Hamma-Anassers, dnes Mohamed Belouizdad v Alžíru. Ženy přicházející po kamenné dlažbě ke kašně, v pozadí sedící arabští muži kouřící vodní dýmku. Addison Thomas Millar, americký malíř, žák Scotta Evanse, později v New Yorku žák Williama Merritta Chase, od roku 1894 studoval v Paříži na Académie Julian u Jean Josepha, Benjamina Constanta a Giovanni Boldiniho. Podnikl cestu do Španělska a Alžíru, který poskytl malíři inspiraci pro jeho významná díla. Člen Společnosti amerických umělců, Národní akademie designu. Reprezentativní zlatý zdobený rám francouzského typu, se zlatou vnitřní lištou a sklem.