Střední Evropa 1740-1760 Olej na plátně 77,5 x 63,5 cm Nesignováno Celkový rozměr 97 x 85 cm Portrét Marie Terezie arcivévodkyně rakouské, královny uherské a české, ve stříbřitých brokátových šatech s krajkami, drahocennými šperky, světle modrými mašlemi, modrým pláštěm podšitým hermelínem ( kožešiny z hranostaje ) . Plátno podžehleno. Zlatý rám s reliéfními kytičkami a ornamentem.