Evropa 1850-1880 Olej na plátně 68,5 x 55,5 cm Nesignováno Celkový rozměr 87 x 74 cm Žánrový výjev stojící dívky v šátku, s holí a brašnou, pletoucí šálu. U jejích nohou sedící pes. V pravé dolní části ústící řeka do moře s městečkem a věží ( majákem ) . Originální rám se zlatou patinou a reliéfním ornamentem, místy poškozený.