#165

Karel Randa
(1912 – 1993)

TÁNÍ NA VYSOČINĚ

KAREL RANDA ( 1912-1993 ) - TÁNÍ NA VYSOČINĚ
#165

Karel Randa
(1912 – 1993)

TÁNÍ NA VYSOČINĚ

126 zobrazení
19. 5. 2022 19:00

Československo 1940-1950 Olej na plátně 50,5 x 70,5 cm Signováno vpravo dole Celkový rozměr 68,5 x 89 cm Ve stylu tvorby slavného českého malíře prof. Oldřicha Blažíčka, zachycující atmosféru zimního dne ve vesničce v kopcovité krajině. Široký zlatý rám.

Karel Randa se narodil 15. září 1912. Prožil svůj umělecký život v Praze. Byl významným malířem, a jeho umělecká cesta začala studiem malby u profesora Maxe Švabinského na Akademii výtvarných umění v Praze. Dále své malířské dovednosti zdokonaloval prostřednictvím soukromých lekcí u malíře Čiháka.

Karel Randa se proslavil rozmanitým uměleckým výrazem, přičemž jeho tvorba zahrnovala širokou škálu témat. Vytvořil řadu maleb z Podkarpatské Rusi, kde zachytil krásu krajiny a atmosféru tohoto regionu. Jeho paleta obrazů zahrnovala také figurální kompozice a květinová zátiší, což svědčí o jeho schopnosti pracovat s různými žánry.

Portrét Karla Randy vytvořil talentovaný malíř Pavel Gromnicky, což může být považováno za důkaz uznání a respektu mezi umělci.

Karel Randa zemřel v Praze, a to v roce 1993, opouštěje nás s bohatým dědictvím ve světě výtvarného umění.