#168

Antonín Majer
(1882 – 1963)

NA VENKOVĚ

ANTONÍN MAJER ( 1882- 1963 ) - NA VENKOVĚ
#168

Antonín Majer
(1882 – 1963)

NA VENKOVĚ

67 zobrazení
19. 5. 2022 19:00

Čechy 1915-1930 Olej na plátně 50 x 70 cm Signováno vpravo dole Celkový rozměr 63 x 82 cm Idyla za slunečného dne s panáky obilí, husami sbírající klásky, oráčem na poli, cestou, odpočívající ženou s nůší trávy, pastevcem s kravičkami na horizontu. Originální rám francouzského typu s ozdobami.

Antonín Majer, narozen 1. února 1882 v Praze, byl český malíř a grafik. Byl synem kočího žižkovské koněspřežné tramvaje a studoval na pražské akademii, kde prošel školou Brožíkova, Hynaisova a Schwaigerova. Ve svých dílech zachycoval lidový život s vřelostí a melancholií, maloval lidi na polích, při koupání, hrající si děti - obyčejné scény venkovského života. Za techniku používal nejprve olej a od roku 1917 se zaměřil na grafiku, především lept. Jeho obrazy jsou realistické s jemným dozníváním impresionismu. Byl jedním ze zakladatelů spolku Hollar.

Zemřel 6. prosince 1963 v Praze.