#186

Josef Mareš
(1888 – 1938)

ZA HUMNY

JOSEF MAREŠ ( 1888-1938 ) - ZA HUMNY
#186

Josef Mareš
(1888 – 1938)

ZA HUMNY

86 zobrazení
Vyvolávací cena: 2 300 Kč
19. 5. 2022 19:00

Československo, rok 1925 Olej na lepence 35 x 38 cm Signováno vpravo dole s datací 1925 Celkový rozměr 40,5 x 44 cm Námět ze Železných hor nebo z okolí Chrudimi od malíře Josefa Mareše, blízkého přítele slavného malíře Jindřicha Pruchy, s nímž studoval v Mnichově. Zlatý původní rám.

Josef Mareš se narodil v roce 1888. Studoval v Mnichově spolu se svým přítelem Jindřichem Pruchou. Zaměřoval se především na krajinomalbu a čerpal inspiraci ze Železných hor, údolí Chrudimky a okolí Chrudimi. Žil a tvořil v období mezi lety 1888 a 1938.