Československo, rok 1925 Olej na lepence 35 x 38 cm Signováno vpravo dole s datací 1925 Celkový rozměr 40,5 x 44 cm Námět ze Železných hor nebo z okolí Chrudimi od malíře Josefa Mareše, blízkého přítele slavného malíře Jindřicha Pruchy, s nímž studoval v Mnichově. Zlatý původní rám.
Josef Mareš se narodil v roce 1888. Studoval v Mnichově spolu se svým přítelem Jindřichem Pruchou. Zaměřoval se především na krajinomalbu a čerpal inspiraci ze Železných hor, údolí Chrudimky a okolí Chrudimi. Žil a tvořil v období mezi lety 1888 a 1938.