#189

Eduard Demartini
(1892 – 1961)

PRVNÍ BOUŘE

EDUARD DEMARTINI ( 1892-1961 ) - PRVNÍ BOUŘE
#189

Eduard Demartini
(1892 – 1961)

PRVNÍ BOUŘE

122 zobrazení
19. 5. 2022 19:00

Čechy, rok 1945 Olej na plátně fixovaný na kartonu 22 x 26 cm Signováno vpravo dole monogramem Celkový rozměr 29 x 32 cm Námět krajiny po bouři s cestou, stromy, poli a remízky, nebem s mračny. Světlý rám s červenými linkami.

Eduard Demartini se narodil 13. června 1892 v Praze. Absolvoval Akademii výtvarných umění (AVU) v Praze, kde byl žákem Vojtěcha Hynaise. Proslavil se především jako figurální malíř a portrétista, jehož tvorba zahrnovala figurální kompozice a akty. Mnohé z jeho děl byly reprodukovány v uměleckém časopisu Zlatá Praha.

Eduard Demartini zemřel 26. listopadu 1961 v Praze.