#193

Martin Velíšek
(1968)

SKOK VYSOKÝ A SKOK DALEKÝ

MARTIN VELÍŠEK ( NAR. 1968 ) - SKOK VYSOKÝ A SKOK DALEKÝ
#193

Martin Velíšek
(1968)

SKOK VYSOKÝ A SKOK DALEKÝ

183 zobrazení
19. 5. 2022 19:00

Česká republika 2004 hlubotisk číslováno 3 / 5 speciální cena společnosti Metrostav a.s. za nejlepší tisk signováno, číslováno, datováno tužkou s názvem listu rozměr tiskové plochy 29 x 29 cm rámováno celkový rozměr 65,5 x 52,4 cm

Martin Velíšek se narodil 6. listopadu 1968 v Athénách, Řecko.

Studoval na Akademii výtvarných umění v Praze, kde v letech 1989–1996 absoloval. Během svého studia strávil čas v ateliéru kresby Jitky Svobodové, malířském ateliéru Zdeňka Berana, ateliéru malířství Bedřicha Dlouhého a v ateliéru konceptuálních tendencí Miloše Šejna. V roce 2014 absolvoval stipendijní malířský pobyt v Bremerhavenu v Německu.

Získal uznání jak za své malířské práce, tak za obalový design, a to včetně cen jako je Cenu nadace na podporu současného umění „Jelinek Stiftung“ a Grand prix Salon s'art du Pays fertois ve Francii.

Martin Velíšek se též věnuje teoretické práci, spolupracoval například na knize s filosofem Miroslavem Petříčkem. Habilitoval se na Akademii výtvarných umění v Praze v oboru malířství v roce 2016.