Německo, Unterweissbach 1940 - 1958. Bílý, barevně ručně malovaný a zlacený porcelán. V rokokovém stylu. Výška 19,5 cm, šířka 19 cm. Porcelánové sousoší rokokového páru v šatech lemovaných bílými krajkami. Oválný rokokově tvarovaný podstavec s reliéfními barevnými kvítky a zlacenými linkami. Místy lehce poškozený krajkový dolní lem dámských šatů. Značeno zespodu: modrá značka s písmeny a korunou, vtlačená čísla.