Česká republika, Žďár nad Sázavou, přelom 20. a 21.století. Ambrové, bezbarvé a oranžové sklo, ručně broušené a leštěné. Autor designu: pravděpodobně sklářský a hutní mistr Pavel Havelka (nar.1969) pro Princ Art Glass, Žďár nad Sázavou. Výška 16,5 cm, šířka 17 cm, hloubka 5,5 cm. Designová váza z ambrového a křišťálového skla, vytvořená technikou sommerso. Uvnitř zatavená oranžová niť ve spodní části spirálovitě stáčená připomínající pohyb víru. Značená originální papírovou nálepkou: Huť Princ Art Glass Made in Czech Republic.